Stanislava Jarolímková

- novinářka a spisovatelka


Baví mě bavit

aneb půlstoletí s mikrofonem


Možná si říkáte, že představovat Jana Rosáka je zbytečné, protože na internetu i v tisku o něm nacházíme spousty informací. Jsou to ovšem informace různého kalibru a různé úrovně, ne vždy seriózní, a většinou se týkají v zájmu aktuálnosti pouze několika posledních let.

Na stránkách této nové knihy vám však Jan Rosák představí sám svůj život od kolébky přes školní léta, první zaměstnání a vojnu až do doby, kdy vstoupil do světa médií, v němž je šťastný dodnes. Chybět nebudou samozřejmě ani jeho další lásky: rodina, divadlo a sport včetně slavné Amfory, a vše doplní vzpomínky lidí, kteří jsou mu blízcí.

Do knihy jsme zapracovali vyprávění, které Jan Rosák nahrál nebo písemně připravil výhradně pro tento titul. Pouze některé informace jsem čerpala z útlé publikace, která vyšla z roku 1990 pod názvem To (ne)jsem já, což byly historky, které vyprávěl kamarádům a ti je nahráli a sepsali.

S Janem Rosákem se známe osobně sedm let, a protože máme společnou zálibu v historii, dělili jsme se celou tu dobu s posluchači jeho páteční Šťastné cesty o méně známé historické zajímavosti, které jsem nacházela při studiu pramenů pro své tituly.

Spolupráce na této vzpomínkové knize je mojí formou poděkování za léta, která jsme spolu v pohodě strávili před mikrofonem.

V této knize se dozvíte: